صفحه اصلی / اخبار / دو دستاورد دانش بنیان در قشم رونمایی شد

دو دستاورد دانش بنیان در قشم رونمایی شد

2 دستاورد دانش بنیان

2 دستاورد دانش بنیان

2 دستاورد دانش بنیان شرکت طراحان انرژی سبز در زمینه انرژی و پرورش زنبور عسل،با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  در مرکز بین المللی رشد رونمایی شد.

دستاورد دانش بنیان موتور خورشیدی دوار

موتور خورشیدی دوار

ساخت موتور حرارتی دوار در جهان / رونمایی از طرح دانش بنیان شرکت طراحان انرژی سبز در مرکز بین المللی رشد قشم

«موتور حرارتی دوار» به عنوان طرح دانش بنیان با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مرکز بین المللی رشد این جزیره رونمایی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، دکتر محمدرضا فرزانه مدیرعامل شرکت دانش بنیان طراحان انرژی سبز در ارتباط با رونمایی این طرح دانش بنیان در قشم گفت: نیاز جهانیان به انرژی هرروز بیشتر می شود و استفاده از سوخت های فسیلی متاسفانه آلایندگی بیش از حد محیط زیست را در پی دارد تا جاییکه حیاط زیست کره بدلیل روند گرمایش زمین با خطر جدی روبروست.
محمدرضا فرزانه ادامه داد: با توجه به موارد فوق بشر به جایگزین های اطمینان بخشی در حوزه انرژی نیاز دارد که انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع بدون آلایندگی و تجدیدشونده بهترین جایگزین است.
وی، جزیره زیبای قشم و جمهوری اسلامی ایران را یکی از مناطق مستعد برای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی دانست و افزود: استفاده از تکنولوژی هایی همچون موتور حرارتی دوار با توجه به عرض جغرافیایی جزیره زیبای قشم بازدهی زیادی در پی خواهد داشت.

فرزانه درباره چگونگی عملکرد موتور حرارتی دوار اظهار داشت: این موتور وسیله ای است که انرژی حرارتی با اختلاف دما کم(ltd) را به طور مستقیم به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و قابلیت همزمانی استفاده از انرژی خورشیدی و سوختی را دارا میباشد. دانشمندان ایرانی این شرکت دانش بنیان موفق شده اند با این طرح مشکلات مرتبط با موتور استرلینگ را برطرف کنند.
وی ادامه داد: این موتور برای اولین بار در جهان توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است.

۰%

User Rating: ۴٫۴۲ ( ۳ votes)

درباره adminged

Check Also

نشست بررسی برنامه های حمایت از شرکت های دانش بنیان

نشست بررسی برنامه های حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور در قشم برگزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *